Mezinárodní konference "Scenario 2050 : Boj proti změně klimatu – technologie a strategie"

Scenario 205023. listopadu se v Městské knihovně v Praze uskuteční mezinárodní konference nazvaná „Scenario 2050. Technologie a strategie proti změně klimatu".

Konferenci pořádají občanské sdružení Zelený kruh, Norské velvyslanectví, Britské velvyslanectví a Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy.

Datum konání: 23. listopadu 2010

Místo konání: Městská knihovna v Praze – Malý sál, Mariánské nám. 1, Praha 1

Pod záštitou Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy

Pracovní jazyk: angličtina (simultánní tlumočení do češtiny zajištěno)

Registrace:  Vzhledem k omezenému počtu míst v sále prosím potvrďte svou účast na konferenci prostřednictvím e-mailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do pátku 19. listopadu 2010.

Předběžný program konference ke stažení zde (pdf, 80 kB)

Konference Scenario 2050 se zaměřuje na vybrané technologie a strategie aplikované v rámci dlouhodobého úsilí o snižování emisí oxidu uhličitého a boje proti klimatickým změnám.

První část konference se bude věnovat inovativním technologiím a opatřením. V odpoledním bloku budou představeny vybrané scénáře, které analyzují cesty vedoucí ke snižování emisí a dosažení nízkouhlíkového energetického systému. Jaké jsou možnosti, potenciál, rizika a omezení spojená s dostupnými klimatickými technologiemi? Jakým způsobem je možné je aplikovat v rámci komplexních strategií boje proti změně klimatu?

Cílem konference je podnítit intenzivní diskusi na toto téma– jak ve sféře nevládních organizací, tak i v oblasti vědy, průmyslu, státní správy a dalších zainteresovaných institucí.