Konference "Modelování dopadů environmentální regulace"

ModEDR

Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy zve na konferenci "Modelování dopadů environmentální regulace", která se uskuteční 2. prosince 2010 od 13:00 v Karolinu, Ovocný trh 3, Praha 1.

Cílem konference je představit výsledky projektu, který byl zaměřen na modelování dopadů návrhů II. etapy ekologické daňové reformy a to jak v podobě dopadů na celou ekonomiku (mj. na HDP, zaměstnanost, emise) pomocí ekonometrického modelu E3ME a nově vyvinutého modelu všeobecné rovnováhy CZEGE3, tak i dopadů v rámci sektorů výroby elektřiny a dopravy pomocí sektorových modelů dílčí rovnováhy MESSAGE a TREMOVE (např. vliv na energetický mix, resp. na skladbu vozového parku a emise daného sektoru).

Dále budou představeny odhady administrativních nákladů stávajících a navrhovaných environmentálních daní a poplatků a rozsah internalizace externích nákladů z energetiky prostřednictvím stávajících ekonomických nástrojů.

Konference proběhne v češtině, vstup je volný.

Prosíme Vás o potvrzení Vaší účasti na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 30. listopadu 2010.

Program konference ke stažení (pdf, 76 kB)

Konferenci pořádá Centrum pro otázky životního prostředí UK v Praze ve spolupráci s Institutem pro ekonomickou a ekologickou politiku VŠE v Praze v rámci projektu Modelování ekologické daňové reformy: II. fáze EDR za laskavé podpory Ministerstva životního prostředí ČR.