Zajištění kvality otevřených vzdělávacích zdrojů: jak správě vytvářet a využívat volně dostupné studijní materiály (TAČR Éta, 2019–2021)

Zajištění kvality otevřených vzdělávacích zdrojů: jak správně vytvářet a využívat volně dostupné studijní materiály

Poskytovatel

Technologická agentura ČR, program Éta

01/2019–6/2021

Koordinátor projektu v Centru

Jana Dlouhá

Partneři projektu

Projekt řeší samostatně COŽP

200px Global Open Educational Resources Logo.svgCílem projektu je vytvoření a) certifikované metodiky, která bude představovat metodický nástroj pro vytváření otevřených vzdělávacích zdrojů vhodných pro vysokoškolské studium. Dále pak vytvoření metodického portálu, který shrne metodické poznatky pro vytváření OER prostřednictvím série materiálů na dané téma (texty, video, obrázky) a poskytne také interaktivní prostor pro diskuzi uživatelů, popř. tvorbu jejich OER. Na základě metodických poznatků vznikne také volně dostupný online kurz (tzv. MOOC) určený pro pracovníky Univerzity Karlovy i širokou veřejnost, který posílí znalosti a kompetence v oblasti tvorby a využívání online zdrojů. Metodický portál a online kurz budou dostupné i po skončení projektu s cílem podporovat kritické posuzování zdrojů jakožto obranu proti dezinformacím.

Dílčí cíle projektu v rámci COŽP

• Metodika zajištění kvality otevřených vzdělávacích zdrojů pro vysokoškolské vzdělávání - 06-2021
  • Analýza OER na UK a posuzování kvality - mapovací studie - 07-2019
  • Příprava aplikační roviny a šetření využitelnosti v rámci kurzů - 09-2019