Město jako prostor pro kreativní učení (ACF, 2020–2022)

Webové stránky projektu

Poskytovatel

Active Citizens Fund

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska

Doba trvání projektu

 09/2020–06/2022

Koordinátor projektu v Centru

 Laura Henderson

Partneři projektu

Popis projektu

Projekt Město jako prostor pro kreativní učení propojuje školy a tvůrčí profesionály tak, aby ve společné spolupráci dětí a umělců vznikaly autentické výpovědi zaměřené na aktuální dění ve městě Jihlava. Věříme, že se děti a mladí lidé dokážou odpovědně vyjadřovat k současným problémům společnosti, že jsou důležitými partnery v diskusi, a to za předpokladu, že je jim věnována metodická podpora a důvěra. Projekt využívá kreativní učení k rozvoji akčních kompetencí žáků a k podpoře sebepojetí maldých lidí jako někoho, kdo dokáže iniciovat změnu ve veřejné sféře.

Město jako prostor pro kreativní učení je dvouletý projekt zaměřený na žáky ZŠ a SŠ v Jihlavě a okolí (09/2020-06/2022). Na několika školách současně poběží programy zaměřené na aktivní občanství v nejrůznějších oblastech: ekologie, demokracie, národnostní menšiny, veřejný prostor apod. Díky spolupráci s umělci a jihlavskými osobnostmi z řad aktivních občanů vzniknou na tato témata profesionální výstupy jako například výstava, video, komiks, divadelní představení. Všem třídním projektům, potažmo školám, zapojeným do projektu bude zajištěna publicita, a to díky žákovské online televizi, společné profesionální výstavě a dětské Pecha Kucha. Žáci tak budou mít možnost oslovit nejen své spolužáky a rodiče, ale širokou veřejnost.

Dílčí cíle projektu v rámci COŽP

Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy je oficiální partner projektu, který nastavuje a zpracovává evaluaci projektu především v otázkách Akčních kompetencí.

Řešitelský tým

Řešitelský tým vede Zuzana Demlová

 

OSF 

 

Kontakt

Univerzita Karlova
Centrum pro otázky životního prostředí
José Martího 407/2
160 00 Praha 6

tel.: +420 220 199 460

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Jak k nám

Ochrana osobních údajů

Informace o ochraně osobních údajů

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

Mgr. Jan Jindra
E-mail: gdpr@cuni.cz
Telefon: +420 224 491 740