ESD:SuperVision (Erasmus+, 2020–2023)

ESD:SuperVision - kvalifikace a další informace školení konzultantů pro implementaci ESD ve školních vzdělávacích programech

Cílem projektu ESD:SuperVision je na jedné straně vytvořit podmínky pro vývoj kvalitních a průřezových školních materiálů pro střední školy na téma udržitelného rozvoje a zpřístupnit je pod licencí Creative Commons.

Koordinátor projektu v COŽP:

Finanční podpora: Evropská komise – program Erasmus +

Popis projektu:

Na druhé straně budou v rámci projektu vyškoleni učitelé, kteří budou žákům zprostředkovávat klíčové kompetence (dovednosti systémového myšlení, a další dovednosti v oblasti udržitelného rozvoje, přehled hodnot a potřeb).

Očekávané výsledky:

• Kurzy a metody pro výuku problematiky udržitelnosti;
  • Školní vzdělávací programy – přizpůsobené/sladěné na mezinárodní úrovni.
  • Nástroje hodnocení, přezkum výkonnosti
  • Příručka metod