Nová zpráva ukazuje, že nastal čas na změnu: změna chování pro udržitelnou a zdravou Evropu

Nová zpráva ukazuje, že nastal čas na změnu: změna chování pro udržitelnou a zdravou Evropu

Nová základní zpráva projektu INHERIT zkoumá souvislosti mezi chováním, zdravím, odolností životního prostředí a společnosti. Zpráva se zabývá možnostmi podpory takového životního stylu, který chrání životní prostředí a podporuje rovnost v oblasti zdraví tím, že se zaměří na způsob, jakým žijeme, spotřebováváme a jakým se přepravujeme. Zpráva je založena na přehledu vědecké literatury a vychází z modelu INHERIT, který je v ní popsán.

"Řada přístupů a postupů popsaných v základní zprávě INHERIT, které mají za cíl např. zvýšení dostupnosti a využití zeleně ve městech, podporu cyklistické dopravy a snížení spotřeby masa, usiluje o vytvoření podmínek pro změnu. Úkolem je posílit a rozšířit ty nejslibnější iniciativy, které jsou úspěšné ve třech rovinách - ty, které současně podporují a zlepšují životní prostředí, zdraví a spravedlnost“, uvedla Brigit Staatsen, vedoucí týmu autorů z Nizozemského národního institutu pro veřejné zdraví.

 "Našli jsme i několik slibných příkladů v Česku, třeba Kokozu, která se věnuje městskému zahradničení a kompostování, nebo kampaně na podporu městské cyklistiky", dodává Vojtěch Máca z Centra pro otázky životního prostředí.

Máte-li zájem si přečíst základní zprávu, průvodní souhrnnou zprávu a dozvědět se více o projektu INHERIT, navštivte www.inherit.eu

Máte-li zájem o zasílání novinek o projektu INHERIT, klikněte zde.

 

Kontakt

Univerzita Karlova
Centrum pro otázky životního prostředí
José Martího 407/2
160 00 Praha 6

tel.: +420 220 199 460

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Jak k nám

Ochrana osobních údajů

Informace o ochraně osobních údajů

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

Mgr. Jan Jindra
E-mail: gdpr@cuni.cz
Telefon: +420 224 491 740