Environment Centre cz bw204
fb  twitter  fb  fb

V rámci sdružení evropských univerzit Virtual Campus for a Sustainable Europe pořádá Centrum pro otázky životního prostředí UK v zimním semestru 2010/2011 e-learningový kurz Evropský virtuální seminář (European Virtual Seminar), do něhož se mohou zapojit studenti Karlovy Univerzity i dalších univerzit. Kurz je vyučován on-line, v jazyce anglickém.

Pro absolvování kurzu a jeho uznání jako volitelného/alternativního v rámci Vašich studijních povinností je zapotřebí konzultovat tuto možnost s garantem Vašeho studijního zaměření. Pro bližší informace a přihlášení do kurzu, prosím, kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V přihlášce je třeba uvést jméno, příjmení, fakultu, obor, druh/ročník studia a kurz.

 

Cílem kurzu European Virtual Seminar on Sustainable Development je podporovat mezinárodní a multidisciplinární dialog v otázkách udržitelného rozvoje. Hlavním rysem EVS je týmová práce studentů ve skupině složené na mezinárodní úrovni (kurzu se účastní studenti z 11 evropských zemí).
Členové jednotlivých skupin jsou studenti různých vědních oborů, u kurzu je tak zaručen transdiciplinární přístup k problematice udržitelného rozvoje. Studenti pracují na případových studiích zejména v oblasti regionální agendy udržitelného rozvoje vztažené na evropskou politiku udržitelného rozvoje (biodiverzita, komunikaci trvale udržitelného rozvoje, územního plánování, zemědělství).
Výsledkem práce je případová studie. Pedagogický efekt EVS je založen na zážitkovém a virtuálním kolaborativním učení.

V informačním systému Univerzity Karlovy naleznete na kurz pod kódem YBAKS15ZI a cvičení ke kurzu pod kódem YBAKS16LI, více informací zde.