StudieCílem studie je rozšířit veřejnou diskusi o budoucnosti české energetiky o environmentální rozměr. Studie pomocí energetického modelu TIMES-CZ vyhodnocuje pět scénářů rozvoje české energetiky do roku 2030, přitom se zaměřuje především na možný rozvoj obnovitelných zdrojů elektřiny a tepla. Předkládaná studie tak navazuje na sérii modelování vývoje energetiky modelem TIMES-CZ, kde byly analyzovány dopady zvažovaných variant prolomení územních ekologických limitů těžby hnědého uhlí v roce 2015, snížení emisí skleníkových plynů o 80 % do roku 2050, zavedení uhlíkové daně nebo další rozvoj využití biopaliv v dopravě.

Plný text studie si můžete stáhnout zde.

Banner VpB STUZmNáš dubnový webinář byl na téma vzdělávání pro udržitelnou budoucnost. K dispozici máme jak záznam vystoupení jednotlivých panelistek, tak jejich prezentace a záznam závěrečné besedy.

Panelistka Video Prezentace
Jana Dlouhá video prezentace
Laura Henderson video prezentace
Zuzana Demlová  video prezentace
Michaela Kuříková video prezentace
závěrečná diskuse  video

Neupravený záznam ze streamu besedy najdete zde.

nakopniprahuPan primátor Prahy nám poslal následující informaci: Obracím se na Vás s prosbou o předání informací Vašim studentům ve věci možného zapojení do Pražského inovačního maratonu. Pražský inovační maraton, známý pod populárním jménem #NakopniPrahu , je soutěž pro širokou veřejnost o návrh nejlepších inovací pro město v jedné z osmi tematických oblastí. V návaznosti na úspěšný první ročník nyní připravujeme start druhého běhu, který bude zahájen seznamovacím online workshopem 12. února s účastí 40 kvalifikovaných týmů a zakončen při velkém finále v červnu letošního roku, kde 10 nejlepších představí své prototypy nových služeb či řešení pro Prahu (všichni doufáme, že již s osobní účastí).

Velmi bych ocenil zapojení Vašich studentů, pro které soutěž může být cennou zkušeností na poli inovačních aktivit a také motivací pro rozjezd vlastního podnikání. Studentům se zde otevírá příležitost zkusit si vyvinout vlastní produkt či službu od nápadu až po realizaci vč. business plánu během tří měsíců, a to za podpory odborníků a mentorů pro dané oblasti. Získají tak nové dovednosti, zážitky a možnost nahlédnout pod pokličku činností hlavního města, které řeší rozmanité výzvy pro zajištění co nejlepší kvality života svých občanů i návštěvníků . Zapojení stude ntů Vaší univerzity by bylo cenným přínosem pro spolupráci Prahy  s mladými talentovanými lidmi, kteří disponují neotřelými, inovativními nápady, jež mohou pomoci městu v jeho dalším udržitelném rozvoji.