RCE czechia logo21Po roce od podání návrhu na vytvoření Regionálního centra expertizy Česko pro vzdělávání pro UR se bude konat první ustavující setkání RCE Česko, a to v Praze, v Informačním centru OSN, Železná 24, 110 00 Praha 1, a to 27.4. od 10:00 do 15:00. Setkání se zúčastní zástupci některých českých univerzit, škol, nevládních organizací, malých podniků a dalších členů nově zakládaného RCE, včetně členů jeho Poradního výboru (zástupce Úřadu vlády ČR, Rady vlády pro udržitelný rozvoj aj.).

Program setkání bude sestávat z představení RCE, jak bylo koncipováno v přihlášce zaslané United Nations University, a vyjasnění toho, jak by mělo fungovat v praxi. Účastníci si stručně řeknou, co už děláme, a budou diskutovat o tom, co by rádi dělali společně. Cílem spolupráce je propojení různých „světů“ (formální, neformální, výzkum, praxe), což by ve výsledku mohlo vést k tomu, že aktivity RCE budou mít větší dopad v oblastech, o které mají jeho členové zájem (praxe, vzdělávací politika,…). Jako RCE bude možné účinněji prosazovat změny, o které toto uskupení usiluje. Společný zájem a strategii si jeho členové vyjasní mezi sebou v průběhu setkání – měly by se vejít pod koncept udržitelného rozvoje, který je ale možné přizpůsobit našim českým podmínkám. 

POZOR - účast na setkání je omezena pro zvané - pokud máte zájem se zúčastnit, kontaktujte dr. Janu Dlouhou - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Univerzita Karlova v Praze
Centrum pro otázky životního prostředí
José Martího 407/2
160 00 Praha 6

tel.: +420 220 199 460

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
..